Gizmodo kårer Magic Mouse til bedste Apple-mus

På gadgetnyhedsssiden Gizmodo har man allerede haft lejlighed til at teste den nye Magic Mouse og Gizmodo er meget glade for musen.
Egentlig er de så glade, at de uden videre kårer Magic Mouse til at være den bedste mus,som Apple nogensinde har lavet. Magic Mouse er ifølge Gizmodo langt bedre end dens forgænger Mighty Mouse, der af mange var ganske upopulær.
Gizmodo mener ligefrem, at Magic Mouse vil kunne tiltrække både Windows og Mac-brugere, på grund af den innovative Multi-Touch-styring af musen.
Hele testen kan læses hos Gizmodo.
Magic Mouse ventes til salg om to til fire uger og kommer til at koste 549 kroner. Magic Mouse følger med hvis du køber en ny iMac.








Er noget skeptisk over den mus. Er ikke vild med multi-touch på min MacBook Pro.
Bruger min iMac meget til musik, mon den kan programmeres til at regulere volume ligesom min Logitech ??
Et godt spørgsmål, jeg også gerne vil have svar på
. Svært at læse her: http://www.apple.com/magicmouse
Synes den er grim…er det bare mig?
Nej den er smuk, men jeg tvivler på om den er til at styre.
Holder mig til min gode Logitech.
Læs lige korrektur på jeres artikler… der er et par grumme tastefejl
Dirty boy, hvis du nu ser videoen til den så, fortæller de du kan indstille hastighed bævægelser osv (:
og den skulle være ret god, min moster har en og er selv ved og invistere i en (:
Tjow, men jeg er ikke så glad for Multi-Touch. Kan man slå det fra på en ny MacBook Pro?
ja man kan godt slå det fra gå ind i systemindstillinger og pegefelt og fjernfluebenene der hvor du vil slå fra.
ikke for noget dirty boy men hvad er det du ikke kan lide ved multitouch.
jeg er mega glad for det og bruger det hver dag
Hej
Fordi at jeg hele tiden minimerer eller forstørrer alle mapper ved bare at navigere rundt. Frustrerende!
er meget irriterende.